پشت کنکور

🔰 پشت کنکوری نشو!

مطمئنن پشت کنکوری شدن برای هیچ‌کس خوشحال کننده نیست. یک سری از تله‌ها که خیلی از کنکوری‌‌ها در آن می‌افتند و باعث قبول نشدن آن‌ها در کنکور می‌شود را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

🔰غرق شدن در گذشته

فکر کردن به اشتباهات گذشته و زمان از دست رفته تله‌ای برای از دست دادن زمان بیشتر است. اجازه ندهید این افکار وقت بیشتری از شما بگیرند و به جای آن، سعی کنید از وقتی که دارید همین حالا استفاده کنید و لحظه‌ای تعلل نکنید.

🔰 ناامیدی

حتی یک لحظه هم به قبول نشدن در کنکور امسال و شرکت کردن در کنکور سال بعد فکر نکنید. ناامیدی مانند زهر توان شما را می‌گیرد و آرامش ذهنی‌تان را مختل می‌کند. همواره به خودتان ایمان داشته باشید و با اعتماد به نفس کامل درس بخوانید.

🔰مرور نکردن

ممکن است با خودتان فکر کنید که مطالبی که حالا دارید می‌خوانید، تا فرا رسیدن زمان کنکور فراموش خواهید کرد و دیگر برایتان فایده‌ای نخواهد داشت. اما این تفکر اشتباه است. با یک برنامه‌ریزی اصولی شما همواره خوانده‌هایتان را مرور خواهید کرد و مطالعات‌تان بازیابی خواهد شد.

🔽خواب نامنظم

روتین مشخص داشته باشید و سر ساعتی مشخص بخوابید و بیدار شوید تا بدنتان به آن عادت کند و بازدهی بیشتری داشته باشد. اگر خواب نامنظمی داشته باشید، در طول روز بی‌انرژی خواهید بود.

🔰 مقایسه کردن

توان افراد و برنامه‌ریزی درسی هر شخص با دیگری متفاوت است. به هیچ‌وجه خودتان را با دوستانتان مقایسه نکنید و تمرکز خود را بر انجام برنامه شخصی خودتان بگذارید. خودتان را فقط با روز قبل خودتان مقایسه کنید و سعی کنید هرروز پیشرفت کنید.

🔰 وسواس روی کارنامه

pretty-european-woman-casual-sweater-pink-wall (2)-min

اگر شما هم از این دسته افراد هستید که دائم در حال چک کردن کارنامه و حساب کتاب درصدهایشان هستند، باید بگویم که این کار فقط هدر دادن وقت است و به پیشرفتتان کمکی نمی‌کند. وقت خود را برای انجام کارهای کم‌اهمیت هدر ندهید.

🔰استرس کنکور

همه کنکوری‌ها دچار اضطراب می‌شوند، اما چیزی که مهم است مدیریت این احساس آزاردهنده است. بهترین روش برای مدیریت اضطراب کنکور، داشتن یک برنامه‌ریزی منظم و عمل به آن است. هرروز برنامه‌هایتان را انجام دهید که در پایان روز با خیالی آسوده به تخت خواب بروید و استرس نداشته باشید.

رعایت نکات گفته شده قطعا کمک‌کننده است، اما فراموش نکنید اراده شما برای رسیدن به هدف‌تان و تلاش برای عمل به برنامه‌ریزی درسی، مهم‌ترین عامل قبولی شماست.

photo_2021-09-15 20.12.47

دکتر محمد سعید اکبری

داروساز و کارآفرین

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

رشته دامپزشکی

آنچه در این پست میخوانید 🔰دامپزشکی در دانشگاه 🔰 دروس رشته دامپزشکی 🔰 بازار کار رشته دامپزشکی 🔰 شرح وظایف…

بیشتر بخوانید

معرفی رشته مامایی

آنچه در این پست میخوانید 🔰تاریخچه مامایی 🔰 دوره کارشناسی 🔰 شرایط ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر رشته‌های مجاز با…

بیشتر بخوانید

رشته اتاق عمل

آنچه در این پست میخوانید 🔰تاریخچه رشته اتاق عمل 🔰وظایف کارشناس اتاق عمل 🔻اسکراب 🔻سیرکولر 🔰 بازار کار رشته اتاق…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.